sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyCiężkie czasy dla małych biznesów w New Jersey

Ciężkie czasy dla małych biznesów w New Jersey

Właściciele małych biznesów usytuowanych w New Jersey nie mają łatwo. Wniosek taki wynika z nowych badań dotyczących sytuacji przedsiębiorców w stanie.

Pomimo zniesienia większości ograniczeń małe biznesy w New Jersey wciąż cierpią przez skutki pandemii. Fot. Archiwum WEM

Ostatnie miesiące z pewnością nie były najłatwiejsze dla przedsiębiorców. Przedłużająca się pandemia i związane z nią obostrzenia przełożyły się na pogorszenie kondycji wielu branż. Pomimo rządowej pomocy wiele biznesów nie przetrwało kryzysu. Badania pokazują, że w New Jersey na pogorszenie sytuacji wielu małych przedsiębiorców wpływa także stanowa polityka i decyzje gubernatora Phila Murphy’ego. Stan zalicza się do najgorszych w USA, jeśli chodzi o kwestie podatkowe.

Odczuwają to szczególnie właściciele małych biznesów. Z badań wynika, że aż 28% z nich planuje zamknięcie działalności. Kolejne 31% jeszcze nie podjęło ostatecznej decyzji – stoją przed wyborem między zamknięciem a sprzedażą biznesu. Równocześnie daje się zaobserwować trwający już od lat trend przenoszenia się przedsiębiorców na południe USA. Bardziej liberalnych warunków i niższych podatków szukają m.in. w obydwu Karolinach, Tennessee, Georgii czy Florydzie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -