sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyUstawodawcy chcą przeznaczyć covidowe środki na promocję stanowej turystyki

Ustawodawcy chcą przeznaczyć covidowe środki na promocję stanowej turystyki

Trwająca nadal pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na wielu biznesach usytuowanych na terenie stanu New Jersey. Jej skutki szczególnie mocno odczuła branża turystyczna i gastronomia. Władze stanowe, szukając rozwiązania problemu, rozważają wykorzystanie w tym celu rządowych funduszy covidowych.

Turystyka w New Jersey generowała około 5 miliardów dolarów samych podatków rocznie. Fot. Facebook – NJ Tourism

25 milionów dolarów miałoby zostać zainwestowane w promocję stanowej turystyki i reklamy zachęcające turystów do odwiedzin New Jersey. Mogłoby to pomóc w odbudowie branży, która przed wybuchem pandemii była jednym z filarów gospodarki stanu. Jak podkreśla New Jersey Business & Industry Association, turystyka przed pandemią generowała ponad 5 miliardów dolarów z podatków stanowych i lokalnych rocznie. Dlatego wg władzy stanowych tak ważne jest, by pomóc branży wrócić do kondycji sprzed prawie 2 lat.

New Jersey otrzymało ponad 6 miliardów dolarów z federalnego pakietu pomocowego przyjętego przez Kongres. Do tej pory gubernator Phil Murphy i stanowi ustawodawcy wykorzystali około jednej trzeciej tej kwoty.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -