sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyW New Jersey szybciej przybywa głosujących republikanów niż demokratów

W New Jersey szybciej przybywa głosujących republikanów niż demokratów

W New Jersey w listopadzie – zaledwie kilka tygodni po wyborach – przybyło cztery razy więcej republikańskich wyborców niż demokratycznych. Zaledwie 1 na 4 nowych zarejestrowanych głosujących popiera Partię Demokratyczną.

Większość nowych wyborców w New Jersey identyfikuje się z Partią Republikańską. Fot. Archiwum WEM

Szeregi wyborców GOP poszerzyły się o 1,762 nowych osób. Dla porównania demokratom przybyło w tym samym czasie zaledwie 404 wyborców, a libertarianom 152. Równocześnie wyniki te nie zmieniają proporcji zwolenników obu partii w samym New Jersey. Stan nadal pozostaje w przewadze demokratycznej. Jest w nim zarejestrowanych o 1,068,934 więcej wyborców głosujących na Partię Demokratyczną niż GOP. Głosujący na Demokratów przewyższają nawet liczbę osób, które nie deklarują poparcia dla konkretnej opcji politycznej – aż o 169,801.

Według statystyk w New Jersey demokratów popiera obecnie 39.1% mieszkańców, 22.9% republikanów, a 36.7% nie jest związane z żadną z partii. Demokratyczna przewaga dała o sobie znać przy okazji ostatnich wyborów. Gubernator Phil Murphy zdobył poparcie 51% głosujących. Na jego republikańskiego oponenta, Jacka Ciattarellego, zagłosowało 48% wyborców.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -