niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAFlorydaCharlie Crist opuszcza Kongres

Charlie Crist opuszcza Kongres

Reprezentant Charlie Crist odchodzi z Kongresu, aby skupić się na swojej kampanii na gubernatora Florydy. Spełnił tym samym oczekiwania wyborców, które dodatkowo wzrosły po jego zwycięstwie w prawyborach. Pokonał w nich z ogromną przewagą demokratyczną komisarz ds. rolnictwa Nikki Fried. Stanowisko zajmowane dotąd przez Crista pozostanie nieobsadzone do listopadowych wyborów.

Charlie Crist szykuje się do zażartej walki o fotel gubernatora Florydy przez następne 2 miesiące. Fot. Facebook/Charliecristfl

Crist po raz pierwszy został wybrany jako reprezentant w Kongresie z rejonu St. Petersburg w 2016 roku. Od tego czasu dwukrotnie zwyciężał w kolejnych wyborach. W listopadzie 2022 roku po raz kolejny zawalczy o fotel gubernatora Florydy. Jego rywalem tym razem jest ubiegający się o reelekcję Ron DeSantis. Republikański gubernator – posiadający na koncie kampanii wyborczej ponad 130 milionów dolarów – uważany jest za zdecydowanego faworyta wyścigu.

Warto wspomnieć w tym momencie, że Crist posiada jedną z najdłużej trwających karier politycznych na Florydzie. W latach 2007-2011 pełnił już funkcję republikańskiego gubernatora stanu. Opuścił partię, aby startować jako kandydat niezależny w wyścigu do Senatu w 2010 roku, przeciwko senatorowi Marco Rubio. W roku 2012 zarejestrował się jako demokrata, a następnie w 2014 roku rzucił wyborcze wyzwanie Rickowi Scottowi (R-Fla.) podczas walki o fotel gubernatora.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -