sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticut43 miliony dolarów na szybki internet

43 miliony dolarów na szybki internet

Biały Dom zatwierdził plan Connecticut i zgodził się na przekazanie 43 mln dolarów z funduszy federalnych na rozszerzenie dostępu do sieci szybkiego internetu szerokopasmowego, szczególnie dla gospodarstw domowych o niskich dochodach i firm, które nie mają takiego dostępu.

Największy problem z dostępem do niezawodnego i niedrogiego internetu jest na obszarach wiejskich, co prowadzi do wykluczenia cyfrowego mieszkańców. Fot. Archiwum WEM

Decyzję tę prezydent Biden przekazał 30 sierpnia podczas telekonferencji z gubernatorem Connecticut Nedem Lamontem. Connecticut jest jednym z pięciu stanów, które otrzymały dotacje na projekty dotyczące rozbudowy infrastruktury szerokopasmowej.

Connecticut wykorzysta w ten sposób część funduszy federalnych przyznanych stanowi w ramach ustawy o planie ratunkowym, przyjętej w celu łagodzenia skutków pandemii Covid-19. Szacuje się, że dzięki temu dostęp do szybkiego internetu zyska co najmniej 10 tys. gospodarstw domowych w całym stanie. Przewidywane są też dopłaty do rachunków za internet tam, gdzie już istnieje odpowiednia infrastruktura. Fundusze mogą być również wykorzystane na projekty dostosowania obiektów użyteczności publicznej i zakup urządzeń, takich jak komputery stacjonarne, laptopy i sprzęt Wi-Fi.

Dopóki nie zapewnimy takiego samego dostępu do łączy szerokopasmowych na obszarach miejskich, podmiejskich i wiejskich, nie będziemy mogli mówić o równych szansach dla wszystkich i nie osiągniemy ożywienia gospodarczego, którego potrzebujemy – stwierdził gubernator Lamont. Podkreślił, że problem dotyczy przede wszystkim osób mieszkających na terenach wiejskich, gdzie jest największa trudność z dostępem do niezawodnego i niedrogiego łącza szerokopasmowego. Zapewnił, że stanowi urzędnicy we współpracy z głównymi firmami telekomunikacyjnymi działającymi w CT określą, które obszary stanu należy traktować w tym zakresie priorytetowo i tam w pierwszej kolejności zostaną wdrożone zmiany.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -