czwartek, 22 lutego, 2024

644 mosty do remontu

Niemal 650 mostów na terenie stanu Massachusetts zostało zakwalifikowanych w nowym raporcie stworzonym przez znany bostoński think tank do kategorii problematycznych pod względem konstrukcyjnym. Liczba ta jedynie wzrośnie, jeśli stanowe władze nie poczynią znaczących inwestycji, w kierunku rozwiązania problemu.

Raport opublikowany pod koniec sierpnia br. wskazał prawie 650 mostów w stanie Massachusetts jako wymagających dość pilnych remontów. Fot. Flickr

Dane przygotowane przez Massachusetts Budget and Policy Center zaprezentowane zostały w środę 31 sierpnia. Jak wynika z zestawienia, ponad połowa mostów w kiepskim stanie technicznym znajduje się w zachodniej części stanu i w hrabstwie Worcester. Raport, który opiera się na danych Stanowego Departamentu Transportu, stwierdza, że przeciętny most w tym rejonie Massachusetts jest starszy i w znacznie gorszym stanie niż mosty w innych częściach stanu.

Raport wskazał w sumie na 644 mosty na terenie Massachusetts, których stan techniczny wymaga remontu. Kolejne 596 konstrukcji posiada ograniczenia masy pojazdów, które mogą się po nich poruszać. Stan 208 określony został mianem nieznanego.

Massachusetts Budget and Policy Center nie jest agencją stanową, a raczej niezależną organizacją non-profit, think tankiem zajmującym się kwestiami polityczno-społecznymi. Swój raport podmiot oparł na bazie Mass DOT, zawierającej dane na temat 7880 mostów w Massachusetts.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -