wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANowy JorkDorożki znikną z NYC?

Dorożki znikną z NYC?

To koniec powozów konnych w Nowym Jorku? Nowy sondaż nie pozostawia wątpliwości. Opublikowana w czwartek 1 września ankieta, przeprowadzona na zlecenie organizacji zajmujących się prawami zwierząt, wykazała, że aż 71% badanych mieszkańców Nowego Jorku popiera wprowadzenie zakazu dla powozów konnych.

Przejazd dorożką po nowojorskim Central Parku zaliczany jest do największych turystycznych atrakcji. Fot. CentralPark.com

Badanie zostało przeprowadzone po szokującym incydencie z 10 sierpnia. Nagranie z zajścia pokazało, jak dorożkarz uderzał schorowanego konia Rydera batem, po tym, jak zwierzę przewróciło się na jednej z ruchliwych ulic Manhattanu. Zdarzenie badane jest przez Prokuraturę Okręgową.

W internetowej ankiecie – przeprowadzonej przez John Zogby Strategies for Voters for Animal Rights i Animal Legal Defense Fund – w której udział wzięło 501 miejskich wyborców, zapytano, czy ankietowani poparliby wprowadzenie zakazu dla dorożek. Łącznie 71.3% głosujących opowiedziało się za ustawą miejską zakazującą powozów konnych (43.7% zdecydowanie ją poparło, 27.6% raczej poparło), podczas gdy tylko 13.7% badanych było przeciwnych takim ustawom, a 15% było niezdecydowanych.

Radny Queens, Robert Holden, wprowadził w lipcu przepisy, które mają skończyć licencjonowanie przemysłu powozów konnych w mieście i zastąpią je alternatywą w postaci powozów elektrycznych. Pod ustawą podpisało się kilkunastu innych członków rady.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -