niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsCharlie Baker: czas przestać wspierać Trumpa

Charlie Baker: czas przestać wspierać Trumpa

Zaledwie na kilka godzin przed ogłoszeniem startu kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa gubernator Massachusetts Charlie Baker wezwał Partię Republikańską do odejścia od wspierania byłego prezydenta.

Charlie Baker, popularny gubernator stanu Massachusetts, uważa, że Partia Republikańska powinna odsunąć się od byłego prezydenta Donalda Trumpa. Fot. Flickr

Polityk uznawany za jednego z najpopularniejszych gubernatorów w kraju, choć generalnie unika wchodzenia w krajową politykę, już w przeszłości krytykował Trumpa. Podczas wywiadu udzielonego Jake’owi Tapperowi z CNN w poniedziałek 14 listopada stwierdził, że jednym z wniosków dla republikanów po listopadowych wyborach jest to, że partia musi zrezygnować z popierania byłego prezydenta i przejść do programu, który odzwierciedlałby postulaty wszystkich członków partii, jak i wyborców w całym kraju.

Baker przyznał, że podczas dwóch ostatnich wyborów prezydenckich – w latach 2016 i 2020 – pozostawił puste kratki na kartach do głosowania. Skrytykował działania byłego prezydenta i jego administracji w związku z Covid-19 i zamieszkami 6 stycznia 2021 roku na Kapitolu, a także nieprawdziwe twierdzenia Trumpa o sfałszowaniu wyborów w 2020 roku.

Warto przypomnieć, że za wcześniejszą krytykę ze strony Bakera Trump zemścił się popierając w listopadowych wyborach byłego kongresmana stanowego Geoffa Diehla. Urzędujący gubernator nie zdecydował się stanąć do walki o trzecią kadencję i odmówił wsparcia republikańskiemu kandydatowi. Udzielił go za to prokurator generalnej i demokratce Maurze Healey, która ostatecznie wygrała wybory w Massachusetts.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -