sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaZnani i LubianiCejrowski objęty śledztwem

Cejrowski objęty śledztwem

Prokuratura sprawdza, czy Wojciech Cejrowski w „Boso przez świat” znęcał się nad żółwiem. W jednym z odcinków podróżnik-prezenter stawał na żółwiu. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem przez dziennikarza złożyła fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym.

Prokuratura sprawdza, czy Wojciech Cejrowski w swoim programie „Boso przez świat” znęcał się nad żółwiem. Fot. screenshot

Gdy Wojciech Cejrowski opowiadał o żółwiach i rzekomych właściwościach ich skorup, postanowił zademonstrować wytrzymałość takiej skorupy, stanął obiema stopami na niewielkim żółwiu, który pokonał z dziennikarzem na grzbiecie kilkanaście centymetrów. W tym czasie podróżnik opowiadał o swojej nauczycielce przyrody, która w ten właśnie sposób – stając na żółwiu – demonstrowała wytrzymałość chroniącej zwierzę powłoki. Cejrowski mówił też, że żółwie nie czują bólu, gdy na nie najechać lub stanąć. – Dzieci słuchały, czy żółw trzaśnie. No nie trzaśnie, on po to ma tę skorupę właśnie, żeby można było po nim przejechać samochodem i żeby mu się nic nie stało – przekonywał,

Już bezpośrednio po emisji programu podniosły się głosy, że podróżnik mówił nieprawdę, a żółwie odczuwają ból przez skorupę. Biolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, Robert Maślak, napisał na Twitterze, że żółwia skorupa „jest wrażliwa na dotyk, ból, temperaturę, wibracje i przewodzi dźwięki”, zaś sam Cejrowski – jego zdaniem – „wygaduje bzdury”.

Działania prawne w sprawie zachowania na planie Wojciecha Cejrowskiego podjęli przedstawiciele fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym. „W zawiadomieniu podnosimy, że Wojciech Cejrowski dopuścił się znęcania nad żywym zwierzęciem oraz dopuścił się również przestępstwa, które polegało na publicznym pochwalaniu czynu zabronionego, czyli zachęcał innych do krzywdzenia bezbronnych zwierząt” – czytamy na facebookowym profilu fundacji. Zaznaczono też, że po programie żółw został najprawdopodobniej zabity. To kolejna sytuacja, w której działania Wojciecha Cejrowskiego budzą kontrowersje. W listopadzie ub. roku zamieścił na Facebooku wpis, w którym przyrównywał certyfikaty szczepień do „certyfikatów czystości rasowej” i nawoływał do wpisywania na czarną listę nazwisk posłów, którzy poparliby powstający w Sejmie projekt umożliwiający pracodawcom sprawdzenie, czy pracownik jest zaszczepiony.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -