niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaCBA kontroluje jeden z projektów PARP

CBA kontroluje jeden z projektów PARP

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę jednego z projektów sfinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości – dowiedziała się PAP. Biuro sprawdzi m.in. koszty oprogramowania zakupionego w projekcie i prawidłowość jego rozliczenia.

Warszawa, 26.01.2020. Tabliczka informacyjna na budynku Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie, 26 bm. (Warszawa, 26.01.2020. Tabliczka informacyjna na budynku Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie, 26 bm. (sko) PAP/Rafał Guz

Wydział komunikacji społecznej CBA potwierdził poniedziałek w rozmowie z PAP, że agenci wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury CBA 28 kwietnia podjęli kontrolę w PARP.

CBA będzie kontrolowało zgodność z prawem realizacji projektu prowadzonego przez spółkę „Akademia Administracji” i wybrane zadania z finansowanego przez PARP projektu „Międzynarodowy model zarządzania miastem jako element przewagi konkurencyjnej” – wynika z informacji przekazanych przez wydział. Funkcjonariusze sprawdzą tez rozliczenie tego projektu przez Agencję.

„Działania CBA zmierzać będą zwłaszcza do ustalenia czy koszt zakupionego oprogramowania nie został w znaczący sposób zawyżony przez beneficjenta oraz czy nie doszło do nieprawidłowości podczas rozliczenia przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości tego projektu” – poinformował PAP wydział.

Planowany termin zakończenia postępowania to koniec lipca, jednak w szczególnych przypadkach szef CBA może przedłużyć kontrolę o sześć miesięcy – podał wydział. (PAP)

Aleksander Główczewski
ago/ mhr/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -