niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaKolejne miliony szczepionek trafią do Polski w tym miesiącu

Kolejne miliony szczepionek trafią do Polski w tym miesiącu

Wykonaliśmy już ponad 10 mln szczepień, a do Polski trafią w tym miesiącu kolejne miliony dawek szczepionki – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Warszawa, 04.05.2021. Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z unijnym Komisarzem ds. Rolnictwa Januszem Wojciechowskim na terenie siedziby KPRM w Warszawie, 4 bm. (aldg) PAP/Radek Pietruszka

„Nawet prawdziwy Kiler nie boi się szczepienia przeciw Covid–19! Ale spokojnie, wystarczy dla wszystkich, nawet dla Kilerów dwóch” – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku, do którego dołączono spot promujący akcję szczepień luźno nawiązujący do filmu „Kiler”.

W nagraniu, w którym występuje ambasador akcji szczepień Cezary Pazura pojawił się też inny aktor Sławomir Orzechowski, który w filmie Juliusza Machulskiego grał „prawdziwego Kilera”.

Morawiecki podkreślił ponadto we wpisie, że wykonano już ponad 10 mln szczepień, a do Polski trafią w tym miesiącu kolejne miliony dawek.

Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Według przyjętego harmonogramu w niedzielę możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID–19 otrzymały już ostatnie roczniki – 2000-2003. To osoby w wieku od 18 do 21 lat, które nie zgłosiły na początku roku chęci zaszczepienia, wypełniając specjalny formularz na stronie pacjent.gov.pl. Jeśli to uczyniły, mogły to zrobić wcześniej, czyli od wtorku, 4 maja w ramach zapowiadanego przez rząd przywileju wynikającego z takiej deklaracji.

Według deklaracji rządu do końca II kwartału 2021 roku wykonanych będzie ponad 20 mln szczepień. (PAP)

Rafał Białkowski
rbk/ krap/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -