sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsBurmistrz Bostonu i gubernator Rhode Island w administracji nowego prezydenta

Burmistrz Bostonu i gubernator Rhode Island w administracji nowego prezydenta

Prezydent – elekt Joe Biden skończył kompletować swój nowy gabinet, który zgodnie z jego zapowiedziami ma zacząć pracę pełną parą już od dnia jego inauguracji. W jego składzie znaleźli się oficjale z Nowej Anglii – burmistrz Bostonu Martin J. Walsh i gubernator Rhode Island Gina Raimondo.

Burmistrz Bostonu Martin J. Walsh. Fot. City of Boston

53-letni obecnie Marty Walsh urodził się w Bostonie, w dzielnicy Dorchester, w rodzinie imigrantów z Irlandii. Był działaczem związkowym – liderem związku zawodowego elektryków i metalowców w Bostonie. W 1997 roku wygrał wybory do Izby Reprezentantów stanu Massachusetts. Zasiadał w Izbie do 2014 roku, kiedy to został wybrany na burmistrza Bostonu, którą to funkcję sprawuje do tej pory. Joe Biden postanowił mianować go na stanowisko sekretarza Departamentu Pracy.

Gina Raimondo natomiast już drugą kadencję sprawuje funkcję gubernatora Rhode Island i jest pierwszą kobietą na stanowisku gubernatora w tym stanie. Wcześniej była skarbnikiem stanowym. Jest absolwentką Harvardu, gdzie studiowała ekonomię. W gabinecie nowego prezydenta będzie sekretarzem handlu.

Gubernator Rhode Island Gina Raimondo. Fot. Wikipedia.org

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w piątek, 8 stycznia, prezydent – elekt, ogłaszając nazwiska członków swojego gabinetu podkreślił, że będzie to historyczny i parytetowy rząd. – Będzie to pierwszy gabinet w historii, który będzie składał się równomiernie z kobiet i mężczyzn. Będzie to też pierwszy gabinet w historii z większością osób kolorowych. Po raz pierwszy kobieta została mianowana sekretarzem skarbu, mamy pierwszą afroamerykańską sekretarz obrony, pierwszego geja jako członka gabinetu oraz pierwszą rdzenną Amerykankę w roli sekretarza – wymieniał Joe Biden. Zapewnił, że nominowane zostały bardzo utalentowane osoby, które dzięki swym kwalifikacjom i sprawnym działaniom „wprawią Amerykę w ruch” i przywrócą zaufanie do rządu.

JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -