sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusetts10 milionów dla organizacji kulturalnych

10 milionów dla organizacji kulturalnych

Władze Massachusetts na początku stycznia przyznały dotacje w ramach Cultural Organization Economic Recovery Grant Program w łącznej kwocie $9,960,600, czyli prawie 10 milionów dolarów.

Lokalnym instytucjom poszkodowanym przez pandemię przyznano granty w łącznej wysokości 10 mln dolarów. Fot. archiwum WEM

Wsparcie otrzymały 183 organizacje z 424, które złożyły wnioski. Granty wyniosły od 1,000 do 100,000 dolarów. Najwyższą kwotę, właśnie 100 tysięcy dolarów, otrzymały m.in. Orkiestry Symfoniczne w Bostonie i w Springfield, New England Aquarium i Massachusetts Museum of Contemporary Art. Wśród instytucji, którym przyznano dofinansowanie, znalazło się też Polskie Centrum Naukowe w Chicopee, MA. Polskiej instytucji, dbającej o zachowanie polskiego i polsko-amerykańskiego dziedzictwa w Massachusetts, przyznano dofinansowanie w wysokości 10,000 dolarów.

Jesteśmy dumni, że możemy przekazać te dotacje, aby pomóc tym organizacjom sprostać wyzwaniom, jakie przyniosła pandemia COVID-19 – powiedział sekretarz ds. Mieszkalnictwa i Rozwoju Gospodarczego Mike Kennealy.

Pełną listę organizacji, którym przyznano dofinansowania, można znaleźć na https://massculturalcouncil.org/organizations/cultural-organization-economic-recovery-program/funding-list.

opr. JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -