sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsBogaci mieszkańcy opuszczają Massachusetts

Bogaci mieszkańcy opuszczają Massachusetts

Według danych Internal Revenue Service zebranych przez Pioneer Institute – think tank zajmujący się polityką gospodarczą – Massachusetts jest 4. stanem w kraju, jeśli chodzi o migrację na zewnątrz – za Kalifornią, Nowym Jorkiem i Illinois.

Walory Massachusetts, takie jak historyczna architektura czy plaże, nie są w stanie powstrzymać bogatych mieszkańców od uciekania ze stanu przed rosnącymi podatkami. Fot. Wikimedia Commons

Jak przekazał dyrektor wykonawczy Pioneer Jim Stergios, ogłaszając wyniki badania, imigracja netto wzrosła prawie 5-krotnie w ostatnich latach, a największy wzrost liczby wyjazdów miał miejsce w 2020 i 2021 roku. Powód? Możliwość pracy zdalnej i obniżki podatków w innych stanach.

Badania instytutu wykazały, że w 2012 roku stan opuścił majątek o wartości 900 mln dolarów. W 2021 roku liczba ta wzrosła do 4.3 mld dolarów. Autorzy badania twierdzą, że w 2021 roku ci podatnicy zarabiający powyżej 200 tys. dolarów rocznie, odpowiadali za 60% majątku utraconego na rzecz innych stanów. Trafiło do nich około 2.6 miliarda dolarów.

Jak wynika z danych Pioneer, wpływ na tę sytuację ma połączenie stanowego podatku od nieruchomości, braku możliwości odliczenia podatków stanowych i lokalnych powyżej 10 tys. dolarów oraz uchwalenia 4% podatku od dochodów powyżej 1 mln dolarów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -