niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaUSANew JerseyNowe prawo dotyczące broni zawieszone

Nowe prawo dotyczące broni zawieszone

Sędzia federalna New Jersey Renée Marie Bumb zablokowała we wtorek 16 maja większość uchwalonych niedawno przepisów dotyczących noszenia broni na terenie New Jersey. Jest to kolejna porażka wysiłków administracji Murphy’ego, zmierzających do zaostrzenia regulacji w tej kwestii.

Sąd zablokował tymczasowo ustawę, która między innymi wprowadziłaby nakaz wykupienia ubezpieczenia przez posiadaczy broni. Fot. Wikipedia

Nakaz wydany przez Bumb obowiązuje na czas trwania postępowania sądowego i rozszerza wcześniejsze orzeczenia sądowe, które tymczasowo blokowały część nowych regulacji. Przypomnijmy, że zostały one utworzone w odpowiedzi na ubiegłoroczne orzeczenie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie przepisów wprowadzonych w Nowym Jorku. Postanowienia złagodziły stanowe ograniczenia dotyczące noszenia broni na terenie stanu.

Nakaz wydany przez Bumb czasowo zawiesza wejście w życie wymogu wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy broni w New Jersey. Jeśli wszedłby w życie, byłby on pierwszym tego typu przepisem regulującym tę kwestię w całym stanie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -