sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutInwestycja w przyszłość dzieci

Inwestycja w przyszłość dzieci

Gubernator Connecticut Ned Lamont i reprezentanci Partii Demokratycznej w stanowej legislaturze już wkrótce ogłoszą start szeroko zakrojonego planu – o wartości 600 milionów dolarów – na uruchomienie programu obligacji dla noworodków. Rozpocznie się on w lipcu tego roku i będzie trwał kolejne 12 lat.

Wartość obligacji mogłaby być wykorzystana między innymi na inwestycje w edukację. Fot. Flickr

Ideą programu jest ustanowienie obligacji dla dzieci, co na przestrzeni lat dałoby możliwość gromadzenia pieniędzy, a następnie udostępnienie ich młodym dorosłym w celach np. zainwestowania w edukację, zakup domu, założenie małej firmy lub oszczędzania na emeryturę.

Zarówno Connecticut, jak i Waszyngton DC, zatwierdziły tego typu programy w 2021 roku.

Utworzenie funduszu powierniczego o wartości 3,200 dolarów dla każdego kwalifikującego się dziecka (urodzonego po 1 lipca) kosztowałoby 600 milionów dolarów zainwestowane przez stan na przełomie kilkunastu lat. Ponadto generowałby on szacunkowo 165 milionów dolarów odsetek. Zamiast tego, zgodnie z założeniami projektu, stan przeznaczy z góry 381 milionów dolarów na obligacje dla dzieci. Środki zostaną zainwestowane w celu zapewnienia długoterminowego finansowania dla programu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -