wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaZnani i LubianiAntoni Królikowski znów w tarapatach

Antoni Królikowski znów w tarapatach

Już tamten rok był pasmem kłopotów dla potomka Królikowskich, a 2024 tym bardziej zaczął się dla aktora pechowo. Usłyszał wyrok w związku zeszłorocznym incydentem.

Antoni Królikowski został skazany za jazdę samochodem pod wpływem marihuany. Fot. facebook.com/antonikrolikowskiofficial

„Antoni K. skazany za jazdę samochodem pod wpływem marihuany” – takie wieści widniały na początku stycznia prawie we wszystkich mediach. Sąd Rejonowy Warszawa-Wola orzekł wobec Antoniego K. karę roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i zapłacenie kilku tys. zł. Oskarżony tłumaczył podczas rozprawy, że stosuje leczniczą marihuanę, a jego zatrzymanie nie wynikało z nieprawidłowości związanych z jego jazdą samochodem, tylko wzięło się z anonimowego, złośliwego donosu. Aktor uznał, że niesłusznie został zrównany z kierowcami, którzy prowadzą w stanie nietrzeźwości.

Sądu nie przekonały jego wyjaśnienia, głównie przez wzgląd na fakt, że lecznicza marihuana nie widnieje na liście leków zalecanych do stosowania w przypadku leczenia chorób, z jakimi boryka się oskarżony (aktor od 2016 r. choruje na stwardnienie rozsiane). Nie bez znaczenia jest także fakt, że wspomnianego środka nie zalecił mu żaden lekarz – była to jego „inicjatywa prywatna”.

Pan Antoni konflikty z prawem miał już w 2011 r., gdy został zatrzymany za napaść na dwóch policjantów. Sprawa została umorzona, a Królikowski zobowiązał się zapłacić poszkodowanym funkcjonariuszom kwotę zadośćuczynienia w wysokości 8 tys. zł. W maju 2023 r. Królikowskiemu został postawiony zarzut uchylania się od płacenia alimentów na rzecz syna oraz żony. Ślub z aktorką Joanną Opozdą był w sierpnia 2021 r. Rozstali się szybko, bo w lutym 2022 r., niedługo przed narodzinami ich syna Vincenta. Oprócz krążących w mediach wieści o zdradzie i rozpadzie związku aktorowi nie posłużył zeszłoroczny instagramowy skandal z rzekomym „atakiem hakerskim”. Królikowski był publicznie krytykowany.

Obecnie ma 34 lata. To najstarszy syn pary aktorskiej – Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. Dorastał z czworgiem rodzeństwa, braćmi – Janem i Ksawerym oraz siostrami – Julią i Marceliną. Już jako 4-latek wystąpił w roli Wolfa Hausera w dramacie telewizyjnym „20 lat później”. W dorosłej karierze najgłośniejsze tytuły z jego udziałem to m.in.: „Lejdis”, „Popiełuszko”, „Bodo”, „Polityka”, „Pętla”.

H.K.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -