niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaAktywiści ostrzegają przed wizytą na Florydzie

Aktywiści ostrzegają przed wizytą na Florydzie

NAACP postanowiło przestrzec turystów wybierających się na Florydę. Grupa w przedostatni weekend maja przygotowała wskazówki dla podróżnych, ostrzegając przed prawami i zasadami obowiązującymi w stanie. Popierane przez gubernatora Rona DeSantisa i ustawodawców z Florydy przepisy zostały określone mianem „otwarcie wrogich wobec Afroamerykanów, osób kolorowych i osób LGBTQ+ ”.

NAACP ostrzega potencjalnych turystów przeciwko niektórym wdrożonym niedawno na Florydzie prawom, które uważa ze wycelowane w specyficzne grupy, takie jak osoby kolorowe czy LGBTQ+. Fot. Wikimedia Commons

Grupa NAACP dołączyła tym samym do League of United Latin American Citizens (LULAC) – latynoskiej organizacji zajmującej się prawami obywatelskimi – oraz skupiającej się na prawach osób homoseksualnych Equality Florida.

NAACP swoje ostrzeżenie wydało w sobotę 20 maja. Przekazano w nim, że przed podróżą na Florydę turyści powinni brać pod uwagę, że stan Floryda „dewaluuje i marginalizuje wkład oraz wyzwania stojące przed Afroamerykanami i innymi kolorowymi społecznościami”.

Floryda jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w USA, a sama turystyka jest jedną z kluczowych gałęzi stanowego przemysłu.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -