piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyKulturaAgnieszka Holland kończy film „Franz” w Berlinie

Agnieszka Holland kończy film „Franz” w Berlinie

„Franz”, biografia Franza Kafki, została już zakupiona przez dystrybutorów z kilkunastu krajów. Reżyserka Agnieszka Holland wraz z ekipą przebywa obecnie w Berlinie, gdzie kończy zdjęcia do filmu.

Postać Franza Kafki od dawna interesowała Agnieszkę Holland. Fot. agnieszkaholland/FB

Chciałabym potraktować ten film jako swego rodzaju kolaż scen, historii z życia i książek Franza – wyznała polska reżyserka. Film na podstawie scenariusza Marka Epsteina ma przedstawiać życie pisarza jako mozaikę: od narodzin w Pradze w XIX wieku do śmierci w Berlinie po zakończeniu I wojny światowej.

Zdjęcia kręcono najpierw w stolicy Czech, gdzie pod koniec lat 60. Holland studiowała reżyserię w szkole filmowej. – Pierwsze kroki w Pradze skierowałam właśnie na Stare Miasto, by odkryć tam ślady Kafki – powiedziała niedawno dziennikarzowi Variety.

We „Franzu” w roli tytułowej występuje Idan Weiss. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, scenografię przygotowuje Henrich Boraros, a kostiumy Michaela Horačková Hořejší. Film powstaje w koprodukcji polsko-czesko-niemieckiej.

Film cieszył się dużym zainteresowaniem na targach, które towarzyszyły festiwalowi w Cannes. „Franz” ma już dystrybutorów w Czechach, we Francji, Niemczech, Austrii i Polsce. W Cannes domknięto umowy z dystrybutorami z krajów Beneluksu, z Hiszpanii, Włoch, Węgier i byłej Jugosławii.

tom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -