niedziela, 21 lipca, 2024

Opole po raz 61.!

W dniach 31 maja – 2 czerwca odbył się 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie zaprezentowała się cała plejada gwiazd, m.in. Kayah, Bovska, Piotr Cugowski, Ania Karwan i Alicja Majewska. W tym roku publiczność wyjątkowo tłumnie przybyła do Opola, aby podziwiać na scenie dawno niewidziane gwiazdy.

Bovska. Fot. Facebook

Na festiwalowej scenie wystąpili: Wilki, Lady Pank, Kasia Kowalska i Chłopcy z Placu Broni. Ostatni dzień wydarzenia był poświęcony autorowi niezapomnianych przebojów, Januszowi Kondratowiczowi, który napisał m.in. : „Tyle słońca w całym mieście” dla Anny Jantar, „Powrócisz tu” dla Ireny Santor i „Trzynastego”, który zaśpiewała Katarzyna Sobczak. Koncert prowadził Jacek Cygan.

Na scenę po latach przerwy wrócił też Adam Sztaba, który stworzył aranżację muzyczną i prowadził orkiestrę. Podczas festiwalu odbyło się również rozdanie nagród dla najlepszych artystów. Nagrodę w kategorii „Debiuty” zdobył 20-letni Norbert Wronka, laur dziennikarzy trafił do Bovskiej, a nagrodę publiczności otrzymał Alan Cymbalista.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -