sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaPoloniaFloryda47. Międzynarodowy Bal Polonaise już wkrótce!

47. Międzynarodowy Bal Polonaise już wkrótce!

Znana jest już pełna lista gości 47. Międzynarodowego Balu Polonaise, który odbędzie się w dniach 9-10 lutego w Eden Roc Hotel w Miami Beach. Otwierają ją ambasadorzy Polski i Węgier w Stanach Zjednoczonych: prof. Piotr Wilczek i László Szabó. To właśnie przyjaźni tych dwóch krajów poświęcona będzie najbliższa edycja słynnego balu, organizowanego przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami.

Każdy Międzynarodowy Bal Polonaise w Miami rozpoczyna się tradycyjnym polonezem. Fot. Archiwum BO

W polonijnym balu wezmą też udział: pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego senator Anna Maria Anders, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, kapitan żaglowca Dar Młodzieży Rafał Szymański. Gospodarzem balu będzie założycielka Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami Lady Blanka Rosenstiel.

Na liście gości są również laureaci nagród i wyróżnień. Złote medale odbiorą: aktorka Alicja Bachleda-Curuś oraz Beata Drzazga – właścicielka firmy z branży medycznej BetaMed, która zatrudnia około 3 tysięcy pracowników i opiekuje się ponad 5 tysiącami pacjentów.

Nagrodę „Amicus Poloniae” („Przyjaciel Polski”), z rąk ambasadora Piotr Wilczka, odbierze światowej sławy pianista Kevin Kenner. Artysta otrzyma ją za zasługi w dziedzinie rozwoju stosunków polsko-amerykańskich, a szczególnie w popularyzacji osiągnięć polskiej kultury i promocji Polski w Ameryce.

Udział w balu potwierdzili również pisarz, choreograf i producent Mariusz Kotowski, liderka społeczna Bożena Kamiński oraz Coleen Paderewski, krewna Ignacego Jana Paderewskiego, która promuje jego dziedzictwo.

opr. bo

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -