poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaPensylwaniaPierwszy oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Pensylwanii

Pierwszy oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Pensylwanii

W sobotę, 19 stycznia, odbyło się uroczyste otwarcie najnowszego, a zarazem pierwszego w stanie Pensylwania, oddziału Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Placówka mieści się w miejscowości Stroudsburg przy 334 North 9th Street. 

Jesteśmy dumni z naszej instytucji, a podstawą jej działalności i sukcesów jest zaufanie, jakim obdarzają nas członkowie – powiedział dyrektor PSFCU Bogdan Chmielewski podczas przemówienia wygłoszonego na otwarciu oddziału w Stoudsburgu. Fot. PSFCU

W uroczystym otwarciu, oprócz władz PSFCU, udział wzięła również lokalna Polonia, w tym rodzice i dzieci z Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w Stroudsburgu. Otwarcie uświetnił występ artystyczny dzieci, które w polskich ludowych strojach zatańczyły przed zgromadzonymi. Obecny był także senator stanowy z 40. dystryktu, Mario Scavello, który wręczył specjalną deklarację dla Unii. Na dokumencie, podpisanym rzez senatora Scavello oraz reprezentantkę stanową Rosemary M. Brown, widnieją podziękowania dla Unii za „inwestowanie w lokalną społeczność i przyczynienie się do wzmocnienia gospodarki w regionie” oraz życzenia wielu sukcesów.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -