czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaUSARhode Island100% zaszczepionych w Rhode Island?

100% zaszczepionych w Rhode Island?

Według danych dostępnych na początku listopada w Rhode Island aż 830,872 z 923,817 mieszkańców w wieku 12 lat i starszych było przynajmniej częściowo zaszczepionych przeciwko Covid-19. Czy uda się osiągnąć stuprocentowe wyszczepienie populacji?

Rhode Island należy do stanów z największym odsetkiem osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Fot. Archiwum WEM

Od tego celu Rhode Island dzieli zaledwie 92,945 niezaszczepionych mieszkańców. Władze stanu, z gubernatorem Danem McKee na czele, nie ustają w wysiłkach, by zachęcić do szczepienia osoby, które jeszcze tego nie zrobiły. Temu ma służyć między innymi akcja rozdawania zdrapek na loterię każdej zaszczepionej osobie.

Rhode Island plasuje się w czołówce w skali kraju, jeśli chodzi o poziom szczepień. Według New York Times, Rhode Island zajmuje 4. miejsce w kraju pod względem odsetka mieszkańców w wieku od 18 do 64 lat, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki (87 procent), miejsce 5. pod względem odsetka mieszkańców w wieku od 12 do 17 lat, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki (77 procent) i jednym z 17 stanów, w których 99 procent mieszkańców w wieku 65 lat i starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -