czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościUSAMassachusetts przetestuje bariery autostradowe, które będą produkować prąd

Massachusetts przetestuje bariery autostradowe, które będą produkować prąd

Massachusetts jest w trakcie finalizowania projektu pilotażowego, w ramach którego przetestowane zostaną bariery autostradowe, które nie tylko pochłaniają hałas, ale również energię słoneczną, która będzie zamieniana w prąd.

Panele słoneczne zostaną zamontowane na barierach przy autostradzie I-95. Fot. Ko-Solar

Będzie to pierwszy tego typu projekt w całych Stanach Zjednoczonych. Panele słoneczne zostaną zamieszczone na 160 barierach wzdłuż półmilowego odcinka autostrady międzystanowej I-95 na przedmieściach Bostonu. Ich montaż wstępnie planowany jest na wiosnę przyszłego roku. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, to jest duże prawdopodobieństwo, że instalacje słoneczne pojawią się na barierach akustycznych w całym stanie i kraju.

Jeśli to się powiedzie, otworzy to drzwi do wielu innych lokalizacji – powiedział Mohammed Siddiqui, partner w Ko-Solar, firmie opracowującej projekt wspólnie z Departamentem Transportu Massachusetts.

Szacuje się, że sieć wytworzy moc 800 megawatogodzin rocznie – w przybliżeniu wystarczającą do zasilania około 100 domów – co przyniosłoby oszczędności w wysokości 560,000 dolarów w budżecie stanu w perspektywie 20-letniej.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -