niedziela, 26 września, 2021

Zodiak w szafie

Nie tylko pewne cechy charakteru przypisuje się ludziom ze względu na datę urodzenia. Istnieje też ponoć zależność znaków Zodiaku i odzieżowego gustu. Jeśli spojrzeć na wygląd ekstrawaganckiej modnisi Sary Jessiki Parker czy szokującej Lady Gagi, czyli zodiakalnych Ryb, można przyjąć prawdopodobieństwo tej teorii.

Każdy znak Zodiaku ma coś specyficznego w podejściu do strojów. Fot. Archiwum WEM

Najogólniej w podejściu do strojów są 3 grupy, obejmują one: 1) znaki kardynalne – Baran, Waga, Rak i Koziorożec – będący zawsze są na czasie z modą, 2) znaki stałe – Byk, Lew, Skorpion i Wodnik – przez całe życie pozostają wierni jednemu stylowi, 3) znaki zmienne – Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby – bardzo wybredne w kwestiach ubioru.

Każdy znak ma jednak coś specyficznego. Barany oprócz mody stawiają na jakość. Byki mają oko do kolorów i trafiają z rozmiarami. Bliźnięta (zwłaszcza żeńskie) bywają wybredne, lubią wyszukiwać cudeńka. Raki lubią rzeczy dobrej jakości. Za młodu eksperymentują, potem wolą stroje schludne, formalne. Lwy polują na okazje – przeceny, promocje. Lubią proste stroje z ciekawymi dodatkami. Panna nieraz kupuje coś, czego potem nie założy – to skutek zakupów pod wpływem impulsu. Wagi mają wyczucie stylu i koloru, ale chomikują na dnie szafy nawet te ciuchy, których nie noszą. Skorpiony lubią wyrafinowane i eleganckie stroje. Strzelcom nie brak odwagi. Koziorożce wolą dyskretną elegancję, a na co dzień szarości i czerń. Wodniki nie znoszą oficjalnych strojów, uniformów, ale gdy mają dowolność – są w kropce. Rzadko wybiorą coś krzykliwego. Ryby – prawdziwe strojnisie – lubią wolność w ubiorze. Długo są namiętnymi kolekcjonerkami, z czasem stają się koneserkami mody.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułJedzenie jak majątek
Następny artykułKosmiczny krajobraz pod Poznaniem

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -