wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsZmiany w badaniach technicznych

Zmiany w badaniach technicznych

Kierowców w Massachusetts czekają zmiany. Zgodnie z nowymi regulacjami Registry of Motor Vehicles będą one dotyczyły sposobu datowania naklejek kontrolnych po przeglądzie samochodu. Zmiany nie będą znaczące, jednak warto się do nich przygotować. W szczególności dotyczyć będą one kierowców, którzy spóźniają się z corocznymi kontrolami stanu technicznego swoich pojazdów.

Wg nowych przepisów ci, którzy spóźnia się z doroczną inspekcją samochodu, nie będą w stanie zyskać już dodatkowego czasu na zrobienie kolejnej. Fot. Archiwum WEM

Od wtorku 1 listopada pojazdy silnikowe, które przejdą wymagane badania, otrzymają nową naklejkę, opatrzoną informacją o miesiącu, w którym wygasła ostatnia. Oznacza to, że właściciel pojazdu, który spóźnia się z przeglądem, nie otrzyma już oznaczenia z miesiącem, w którym miała miejsce nowa kontrola.

Urzędnicy RMV zwrócili uwagę także na kwestię naklejek, które straciły ważność w roku poprzedzającym aktualną kontrolę. Kierowcy otrzymają styczniową naklejkę z bieżącego roku, w którym pojazd jest kontrolowany, bez względu na miesiąc, w którym pojazd przeszedł poprzedni przegląd techniczny. Zmiana ta nie wpłynie na wymagania dla nowo zakupionych pojazdów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -