sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutDofinansowanie na modernizację transportu

Dofinansowanie na modernizację transportu

Ponad 20 mln dolarów trafiło do Departamentu Transportu stanu Connecticut z zasobów finansowych Federalnej Administracji Tranzytowej (FTA). Środki mają zostać przeznaczone na modernizację infrastruktury w obrębie Southeast Area Transit District (SEAT).

Fundusze pokryją remonty infrastruktury związanej z transportem autobusowym na południu stanu. Fot. Archiwum WEM

Dotacja w wysokości 20,394,000 dolarów pozwoli na unowocześnienie 42-letniego obiektu konserwacyjnego, usytuowanego w tranzytowej dzielnicy Preston. Zostanie on dostosowany do obsługi nowej generacji autobusów i wyposażony w nowoczesne technologie konserwacji. Ponadto fundusze posłużą również na zakup dodatkowych autobusów i stworzeniu programu szkoleniowego dla operatorów i mechaników SEAT-a, tak by mogli zapoznać się z nową generacją wyposażenia i technologii pojazdów.

Dotacja realizowana w ramach programów FTA – Buses and Bus Facilities Program, a także Low or No Emission Vehicle Program – jest jednym z pierwszych wsparć finansowych przyznanych przez agencję zgodnie z niedawno uchwaloną ponadpartyjnie ustawą o infrastrukturze. Obie inicjatywy wpisują się w działania administracji Bidena i Harris, dążące do rozbudowy krajowej infrastruktury transportowej, tworzenia i utrzymywania dobrze płatnych miejsc pracy oraz walki ze zmianami klimatu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -