sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutOpóźnienia w covidowych szczepieniach dzieci

Opóźnienia w covidowych szczepieniach dzieci

Pomimo tego, że nowe boostery przeciwko Covid-19 dostępne są już dla wszystkich w wieku od 12 lat, wielu rodziców najmłodszych dzieci nadal nie zdecydowało się zaszczepić swoich pociech choćby jedną dawką. Jedynie 9% dzieci w wieku 4 lat i młodszych z Connecticut otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi – wynika z danych zebranych od 30 sierpnia w bazie sieci internetowej Connecticut Immunization and Information System (WiZ).

Tylko 9% dzieci poniżej 4. roku życia w Connecticut jest obecnie zaszczepionych przeciwko Covid-19. Fot. Archiwum WEM

Dr Marietta Vazquez, profesor pediatrii z Yale School of Medicine, stwierdza, że stan ma nadal wiele do zrobienia w kwestii przekonania rodziców do podjęcia słusznej decyzji. Podkreśliła, że w przypadku braku dawek przypominających, zatwierdzonych dla dzieci poniżej 4. roku, ważne jest, aby wszyscy wokół najmłodszych byli zaszczepieni. Przypomniała także o stosowaniu dobrych praktyk, jak mycie rąk i noszenie maski – jeśli niezaszczepione maluchy mają obniżoną odporność lub źle się czują.

Jak wynika z danych WiZ, na 30 sierpnia 73% dzieci w Connecticut między 10. a 14. rokiem życia i 50% dzieci w wieku od 5 do 9 lat otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -