niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkMieszkańcy opuszczają Nowy Jork

Mieszkańcy opuszczają Nowy Jork

Mieszkańcy Nowego Jorku mają dość kapryśnej pogody w stanie? Niewykluczone… Według nowego raportu moveBuddha, witryny pozwalającej na obliczenie kosztów przeprowadzki, Nowy Jork w okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 1 lipca 2021 roku stracił więcej mieszkańców niż jakikolwiek inny stan.

Mieszkańcy Nowego Jorku opuszczający stan najczęściej wybierają cieplejsze miejsca, takie jak Floryda, Kalifornia czy Teksas. Fot. Archiwum WEM

Jak wynika z danych US Census Bureau wykorzystanych w raporcie, w 2020 roku populacja stanu Nowy Jork liczyła 20.2 miliona osób. W okresie uwzględnionym w zestawieniu liczba ta zmniejszyła się aż o 319,020 mieszkańców. W badaniu wykorzystano także dane zebrane od użytkowników moveBuddha, korzystających z opcji wyceny przeprowadzki między 1 stycznia 2022 a 5 sierpnia 2022. Zapytań tego typu pojawiło się w przytoczonym okresie około 282,000.

Z danych wynika także, że Nowy Jork jest czwartym najczęściej wyszukiwanym stanem do opuszczenia – po New Jersey, Kalifornii i Illinois. Na liście powodów, dla których mieszkańcy decydują się na przeprowadzkę, znalazło się m.in. bezrobocie, niepełne zatrudnienie, gwałtownie rosnące czynsze, wysokie koszty życia i wysokie podatki w porównaniu z innymi stanami. Wydaje się także, że część mieszkańców rezygnuje z zamieszkania w Nowym Jorku na rzecz cieplejszych stanów. Najpopularniejszym wyszukiwaniem na moveBuddha była przeprowadzka do Los Angeles. Ponadto około 20% nowojorczyków chcących się przenieść planowało udać się na Florydę. Kolejne miejsca zajęły stany Kalifornia i Teksas.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -