czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkZło dobrem zwyciężać!

Zło dobrem zwyciężać!

W październiku br. przypadała 37. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, charyzmatycznego kapelana „Solidarności”, który został porwany i zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Jego odwaga w głoszeniu prawdy i apel, aby „zło dobrem zwyciężać” – nawiązujący do słów św. Pawła z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” – stały się inspiracją nie tylko dla Polaków walczących w latach 80. XX wieku, by obalić komunistyczny ustrój, ale również dla współczesnych ludzi, dla których bł. ks. Popiełuszko pozostaje wzorem moralnej odwagi i autorytetem.

Fot. KG w NY

Świadectwo pamięci dała nowojorska Polonia, gromadząc się pod pomnikiem ks. Popiełuszki znajdującym się w McCarren Park na Greenpoincie. Pod pomnikiem złożono kwiaty, wygłoszono także kilka przemówień. O organizację wydarzenia zadbało Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku na czele z Mieczysławem Pająkiem oraz nowojorskie harcerstwo pod dowództwem druhny Marii Bielskiej.

Fot. KG w NY
W uroczystości wziął udział wicekonsul Mateusz Gmura (trzeci z lewej), reprezentujący Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, a także polonijna młodzież szkolna i harcerska oraz przedstawiciele lokalnych organizacji. Fot. KG w NY

W uroczystości wziął udział wicekonsul Mateusz Gmura, reprezentujący Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, a także polonijna młodzież szkolna i harcerska oraz przedstawiciele lokalnych organizacji. Uroczystość pod pomnikiem poprzedziła msza św. w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -