niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyZbiórka dla chorego dziennikarza

Zbiórka dla chorego dziennikarza

Marcin Bubell Filipowski ma raka jelita grubego. O poważnych problemach ze zdrowiem poinformowali kilka dni temu w mediach społecznościowych bliscy dziennikarza. W internecie trwa zbiórka na jego leczenie.

Fot. Archiwum WEM

Marcin Bubell Filipowski to dziennikarz radiowy, przez lata współpracujący z Polskim Radiem oraz innymi mediami, takimi jak chociażby bokser.org. Dla wielu osób jednak Marcin Bubell Filipowski to przede wszystkim założyciel sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Jorku i New Jersey, od ponad 20 lat organizujący finały WOŚP na Wschodnim Wybrzeżu. Dzięki swojej niespożytej energii i olbrzymiemu sercu Bubell od lat angażował się w organizację wielu imprez charytatywnych, dzięki którym pomoc otrzymał ogrom ludzi. Teraz w trudnych chwilach Marcin może liczyć na wsparcie rodziny i wielu bliskich osób, w tym również tych, którym sam pomógł w przeszłości.

Nikt z nas nie chciałby usłyszeć takiej diagnozy – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Iwetta Szubert, inicjatorka zbiórki, a także osoba od lat współpracująca z Bubllem przy organizacji finałów WOŚP na Wschodnim Wybrzeżu. – Chcemy, aby Marcin wiedział, że nie jest sam. Stoi za nim armia ludzi dobrej woli, którą sam stworzył, i zrobimy wszystko, aby mu pomóc. W tej chwili Marcin jest już po pierwszej operacji, która przebiegła pomyślnie. Czuje się dobrze. Czeka go jednak długie leczenie i walka z chorobą. Środki finansowe są niezbędne, aby on i jego rodzina mogli jakoś przetrwać ten najtrudniejszy czas. Liczy się każdy grosz. Postanowiliśmy pomóc mu, organizując również koncert charytatywny, gdyż ta forma wsparcia jest mu przecież najbliższa – dodaje.

Gala charytatywna pod hasłem „Dobro Powraca”, z której środki zostaną przeznaczone na leczenie Marcina Bublla Filipowskiego odbędzie się w piątek, 14 czerwca, w klubie Wisła w Garfield usytuowanym przy 73 Main Street. W trakcie imprezy zagrają najbardziej znane polonijne rockowe zespoły ze Wschodniego Wybrzeża, w tym: Atura, Prime Prophecy, One of Seven, SYN oraz Simple Sound. Wstęp w formie donacji o dowolnej wysokości. Początek gali o 7 PM.

W internecie trwa zbiórka funduszy na znanej platformie GoFundMe. Wystarczy wpisać adres: www.gofundme.com/f/Bubell

M.Ż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -