poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Strona głównaZdrowie i Uroda„Zawdzięczam życie Hartford HealthCare” – twierdzi pacjentka, u której zdiagnozowano raka piersi

„Zawdzięczam życie Hartford HealthCare” – twierdzi pacjentka, u której zdiagnozowano raka piersi

Statystyki są niepokojące – według American Cancer Society jedna na osiem kobiet zachoruje na raka piersi w pewnym momencie swojego życia. Wczesne wykrycie jest kluczowe, ale pandemia spowodowała, że niektóre kobiety odłożyły coroczne badania przesiewowe.

Dr April Duckworth jest chirurgiem piersi w Hartford HealthCare Cancer Institute w The Hospital of Central Connecticut

Sharon Faucher z Southington jest jedną z tych kobiet. W końcu pojechała na badania w maju tego roku, tylko po to, by odkryć, że jest problem. – Radiolog przyszedł i wyjaśnił mi, że mam trzy obszary, które go niepokoją i że muszą wykonać biopsję i testy – wspomina. U Faucher zdiagnozowano raka piersi w stadium zero. Druzgocący cios dla 66-latki, u której w 1995 roku zdiagnozowano raka piersi i przeszła mastektomię.

Emocje były zupełnie inne niż za pierwszym razem. Wtedy się bałam. Tym razem byłam nie tylko przerażona, ale i zła – twierdzi Sharon.

Faucher przeszła mastektomię w czerwcu i uważa, że to zespołowi specjalistów z Hartford HealthCare Cancer Institute w The Hospital of Central Connecticut (HOCC) zawdzięcza uratowanie jej życia i przeprowadzenie jej przez cały ten trudny proces.

Dr April Duckworth jest prawdziwym aniołem! Przez cały czas była tuż przy mnie – wyjaśnia Faucher.

Dr Duckworth, chirurg piersi w The Hospital of Central Connecticut, stwierdza, że pandemia wpłynęła na niektóre przypadki, które widzi. – Wydaje się, że od początku COVID nowotwory wykrywane są w bardziej zaawansowanym stadium, ponieważ wiele osób wyczuło guzek w szczycie pandemii i nie były w stanie przyjść od razu do lekarza lub wahały się, czy udać się na badania przesiewowe – twierdzi dr Duckworth.

Dr Duckworth podkreśla, że kobiety powinny rozpocząć coroczną mammografię w wieku 40 lat, ale osoby z rodzinną historią choroby powinny skonsultować się z lekarzem i rozpocząć badania przesiewowe jeszcze wcześniej.

Jeśli w Twojej rodzinie były przypadki nowotworów, weź wiek najmłodszej osoby, która została zdiagnozowana, i odejmij 10 lat od jej wieku. Wtedy powiniennaś przynajmniej zacząć regularnie kliniczne badać piersi – twierdzi Duckworth.

Sharon Faucher mówi, że jej najnowsza diagnoza została postawiona zanim jeszcze pojawił się jakiś guzek, dlatego kobiety muszą zaplanować coroczne badania przesiewowe. – Dlatego tak ważne jest, aby zrobić badania, zanim będzie to rozmiar czegoś, co można poczuć. Im wcześniej coś się wykryje, tym lepszy wynik leczenia. Jeśli nowotwór jest mały, można go leczyć chirurgicznie i tym mniej prawdopodobne jest, że będzie konieczna chemioterapia – wyjaśnia dr Duckworth.

Pani Faucher zachęca wszystkie kobiety, aby pamiętały o swoim zdrowiu i upewniły się, że są proaktywne w tym zakresie. – Po prostu zrób mammografię. Mówię ci, to może uratować ci życie – mówi. – Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo dobrych słów o Hartford HealthCare. Jestem pod wrażeniem i dziękuję wszystkim, którzy byli częścią mojego powrotu do zdrowia – dodaje.

Dr April Duckworth


Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 860.224.5416 lub odwiedź www.hartfordhealthcare.org/cancer

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -