czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaDziałyPoradyCoroczny okres zapisów do Medicare: 15 października – 7 grudnia

Coroczny okres zapisów do Medicare: 15 października – 7 grudnia

Opieka zdrowotna w USA jest jednym z największych problemów i wydatków, z jakimi borykają się seniorzy, a właściwe zrozumienie Medicare pomoże Państwu uniknąć podstawowych oraz kosztownych błędów.

W czasie corocznego okresu zapisów osoby posiadające Medicare Część A i B mogą dodawać świadczenia, takie jak plany Advantage – Część C, lub polisy Medigap oraz plany na leki – Część D, mogą również zmieniać opcje lub z nich rezygnować.
Warto dokonać przeglądu planów Medicare, których na rynku jest bardzo dużo, aby wybrać najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie na następny rok.

Wstępny okres zapisów jest indywidualny
Obejmuje miesiąc 65. urodzin oraz trzy miesiące przed i trzy miesiące po nim. Można się zapisać do Części A, Części B albo obydwu. Można także zapisać się do dodatkowego planu Medicare Advantage (część C) lub planu na leki (część D).
Zaleca się zapisanie do Medicare w lokalnym biurze Social Security 3 miesiące przed 65. urodzinami, Medicare zacznie działać od pierwszego dnia miesiąca urodzin.

Obecnie można zarejestrować się tylko telefonicznie, dzwoniąc do lokalnego biura Social Security lub przez stronę www.ssa.gov/benefits/medicare.

Kto się kwalifikuje do programu ubezpieczenia medycznego Medicare

Z programu Medicare mogą korzystać osoby, które:

  • mają obywatelstwo amerykańskie lub prawo stałego pobytu co najmniej 5 lat oraz;
  • ukończyły 65 lat lub;
  • nie ukończyły 65 lat, ale kwalifikują się z tytułu niepełnosprawności lub otrzymują rentę inwalidzką co najmniej 2 lata.

Ważne: Medicare jest obowiązkowe od 65 roku życia!

Nie musisz pobierać emerytury w wieku 65 lat, aby otrzymać Medicare.

Jeśli osoba kończąca 65 lat nie zapisze się do rządowego ubezpieczenia Medicare, musi liczyć się z karami, które zostaną naliczone i będą odciągane co miesiąc od obecnej lub przyszłej emerytury.

Osoby zatrudnione i posiadające ubezpieczenie grupowe nie mają obowiązku zapisania się do Medicare w wieku 65 lat i kary za późniejsze przystąpienie do Medicare nie będą naliczone w przyszłości!

Warto jednak porównać ubezpieczenie grupowe z ubezpieczeniem Medicare, ponieważ często Medicare jest tańszą opcją.

Uwaga: COBRA nie jest traktowane jako grupowe ubezpieczenie, więc nie uprawnia do odroczenia rejestracji do Medicare.

Osoby, które nie pracowały w USA lub nie przepracowały 10 lat, ale posiadają Zieloną Kartę min. 5 lat, również mogą i powinny zapisać się do ubezpieczenia Medicare.

Wiele osób ubezpieczonych w Medicare jest uprawnionych do rządowo-stanowej pomocy finansowej. Do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności!

Limity dochodu w CT są wysokie, więc warto sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków i lekarstw!

Z czego się składa i jak działa Medicare

  • Part A – szpitalne ubezpieczenie obejmuje: pobyt w szpitalu, opiekę szpitalną, wyspecjalizowaną opiekę pielęgniarską, opiekę hospicyjną.
  • Part B – medyczne ubezpieczenie obejmuje: wizyty i usługi lekarzy, usługi ambulatoryjne i chirurgiczne, chemioterapię, trwały sprzęt medyczny, środki testowe dla diabetyków, dializy, darmowe badania profilaktyczne itp.
  • Part C – Medicare Advantage: część programu Medicare łącząca części A i B oraz najczęściej plan D – leki na receptę.
  • Part D – leki na receptę: plan Medicare oferowany przez prywatne firmy ubezpieczeniowe, który pokrywa część kosztów leków.

Część A i B Medicare to podstawowy/oryginalny plan, który nie pokrywa w 100% kosztów leczenia, jak również nie zawiera ubezpieczenia na leki, świadczeń okulistycznych czy dentystycznych; i tu z pomocą przychodzą plany Medicare AdvantageCzęść C, oferując poza medycznymi świadczeniami również ubezpieczenie na leki, okulistyczne i dentystyczne, badanie słuchu i dopłaty do aparatów słuchowych, ubezpieczenie wypadkowe na cały świat, darmowy dostęp do siłowni czy transport oraz wiele innych benefitów ważnych dla seniorów.

Pomogę wybrać odpowiedni plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage już od $0/ miesiąc. Wybór planów na rynku jest bardzo duży, ale jest uzależniony od indywidualnej sytuacji zdrowotno-finansowej, którą każdy ma inną, więc nie należy sugerować się opiniami innych osób, którzy mogą mieć źle dobrany plan dodatkowy.

Warto mieć własnego i zaufanego doradcę ubezpieczeń medycznych, który poprowadzi Państwa przez meandry Medicare oraz będzie służył pomocą i udzielał szczegółowych wyjaśnień przez cały rok, jak również przez wiele następnych lat.

Bezpłatnie pomagam w kontaktach z Administracją Social Security oraz oferuję pomoc i edukację w zakresie Medicare, planowania finansowego oraz wsparcie przy podejmowaniu ważnych decyzji emerytalnych.

Konsultacje i usługi związane ze zmianami ubezpieczenia są zawsze darmowe!

Zapraszam na darmowe konsultacje telefoniczne, osobiste lub wirtualne.

Aleksandra Mroz
Licencjonowany specjalista ubezpieczeń medycznych
tel. 860.997.3054
185 Silas Deane Hwy
Wethersfield, CT 06109

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -