niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaGorący TematZapowiedź: Koncert Charytatywny Dla Dzieci z Ukrainy

Zapowiedź: Koncert Charytatywny Dla Dzieci z Ukrainy

W środku przerażającego kryzysu humanitarnego cierpią dzieci. Sytuacja najmłodszych mieszkańców Ukrainy jest dramatyczna i z każdą chwilą się pogarsza. Dzieci giną, zostają ranne, stają się żywymi tarczami, zmuszone są opuszczać swoje domy i miejsca w których czuły się bezpieczne, doświadczają głębokiej traumy. W ramach solidarności organizowany jest wyjątkowy Koncert Charytatywny Dla Dzieci Na Ukrainie – Charity Concert For The Children In Ukraine.

Zapowiedź koncertu: https://cloud.amtmedia.pl/index.php/s/xN8ZM7W42CxDrqr


W koncercie udział wezmą znakomici artyści: soliści Metropolitan Opera: Isabel Leonard, Mireille Asselin, Brandie Sutton, Adam Plachetka, Eric Ferring, pianiści Kevin Kenner zwycięzca i Juror Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Eric Lu zdobywca IV nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w Juan Perez Floristan zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. A. Rubinsteina w Tel Avivie w 2021 roku, Antonii Baryshevskyi zwycięzca konkursu w 2014 roku oraz Steven Lin laureat drugiego miejsca tego konkursu, Wayne Marshall brytyjski dyrygent, organista i pianista, znany na całym świecie ze swej wszechstronności na podium i przy klawiaturze, Dyrygent Funkhaus Orchestra w Kolonii, Orchestra Sinfonica di Milano i Porgy & Bess w Wiedniu, Avery Gagliano laureatka pierwszej nagrody 10 Konkursu Chopinowskim w Miami, właśnie ukazał się jej debiutancki album „Reflections” firmowany przez Steinway & Sons, Richard Lin tajwańsko-amerykański skrzypek, złoty medalista X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Indianapolis, Takeshi Nagayasu laureat Konkursu Chopinowskiego Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, Kamil Pacholec finalista ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Marek Bracha jeden z czterech pianistów reprezentujących Polskę w II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, jego grę cechuje szlachetność i piękno dźwięku, a także powściągliwa i wyrafinowana ekspresja, Marta Gidaszewska jedna z najwybitniejszych skrzypaczek młodego pokolenia, wzięła udział w blisko 79 konkursach skrzypcowych, zdobywając 56 nagród, w tym pierwsze miejsca, Michał Francuz charyzmatyczny pianista i pedagog, Mikołaj Wojciechowski wiolonczela laureat I nagrody Złotych Nagród Muzyki Klasycznej z udziałem w koncercie laureatów w Carnegie Hall, Rafał Błaszczyk laureat m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, wystąpią również soliści baletu.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Kultury i Sztuki we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, która od 20 lat pomaga dzieciom na całym świecie, również dzieciom z Mariupola i Aleppo. Fundacja prowadziła Świetlicę Świętego Mikołaja w Mariupolu, która kilka dni temu została spalona a broniący jej żołnierze zabici. Na początku marca w Chorzowie Fundacja uruchomiła Międzynarodowe Centrum Logistyczne, którego celem jest przekazywanie pomocy humanitarnej z całej Europy na teren Ukrainy. Każdego dnia transporty ruszają z Polski na Ukrainę.

Premiera koncertu online na https://fkis.org/ w Niedzielę Wielkanocną 17 kwietnia o godz. 2 pm EST, 20.00 CET. Koncert pozostanie online do niedzieli 24 kwietnia do godz. 22.00 CET.

W tym czasie prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom – podopiecznym Fundacji Świętego Mikołaja, która od 2019 roku nieprzerwanie pomaga dzieciom z Ukrainy. Każda darowizna to szansa dla kolejnego dziecka. Nikt na terytoriach pokojowych nie jest w stanie zrozumieć, jak to jest kłaść się spać i nie wiedzieć, czy będzie jutro. „Mam tylko jedno marzenie: obudzić się rano i dowiedzieć się, że na Ukrainie zakończyła się wojna” – napisał jeden z podopiecznych fundacji z Mariupola. Środki zebrane podczas koncertu trafią bezpośrednio na konto Fundacji Świętego Mikołaja i natychmiast zostaną skierowane do potrzebujących Więcej o fundacji na www.mikolaj.org.pl

Wsparcie międzynarodowej widowni będzie przejawem empatii i wzmocni solidarność z narodem ukraińskim tak boleśnie doświadczonym przez wojnę, przyniesie pomoc i otuchę niewinnym i najsłabszym – dzieciom na Ukrainie.

Wpłaty, kliknij i pomóż online https://mikolaj.org.pl/concert

Fundacja Świętego Mikołaja przyjmuje darowizny poprzez PayPal: mikolaj@mikolaj.org.pl lub przelewem na konto.
Odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja, tytuł przelewu: koncert pomoc dla dzieci z Ukrainy

Wpłaty w PLN: numer konta: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002

Wpłaty Euro i USD

Bank Pekao SA

SWIFT: PKOPPLPW

Numer EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705

Numer USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -