sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaGorący TematBrzezinski: ścisła współpraca między USA i Polską będzie kontynuowana

Brzezinski: ścisła współpraca między USA i Polską będzie kontynuowana

W piątek odbyłem udaną rozmowę z szefem BBN Pawłem Solochem; Stany Zjednoczone i Polska współpracują zapewniając bezpieczeństwo, wzmacniając więzi gospodarcze oraz wspierając Ukrainę, nasza ścisła współpraca będzie kontynuowana – oświadczył ambasador USA Mark Brzezinski.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski podczas uroczystej inauguracji programu pomocy dla pacjentów z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce, 15 kwietnia, w siedzibie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka

„Dziś rano odbyłem udaną rozmowę z szefem BBN Pawłem Solochem. Stany Zjednoczone i Polska współpracują ze sobą w wielu dziedzinach – zapewniając wspólne bezpieczeństwo, wzmacniając więzi gospodarcze oraz wspierając Ukrainę. Nasza ścisła współpraca będzie kontynuowana” – napisał na Twitterze Brzezinski.

Polska i USA współpracują m.in. na płaszczyźnie wojskowej. Na początku kwietnia szef MON Mariusz Błaszczak podpisał kontrakt na zakup od USA 250 czołgów Abrams w najnowszej wersji za ok. 4,75 mld dol.; zapowiedział, że jeszcze w tym roku wojsko USA przerzuci do Polski 28 czołgów w celach szkoleniowych. Dostawy przewidziano na lata 2025-2026.

Ambasador Brzezinski nazwał wówczas podpisanie umowy „historycznym dniem w dwustronnych relacjach amerykańsko-polskich”.

Karol Kostrzewa/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -