poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaZakupy za gotówkę

Zakupy za gotówkę

Ustawodawcy z Florydy proponują projekt ustawy nakładającej na firmy obowiązek akceptowania płatności gotówkowych.

Jeśli nowe prawo wejdzie w życie, klienci na Florydzie nie będą musieli martwić się o problem z zapłaceniem gotówką. Fot. Pexels

Debet, kredyt lub gotówka były kiedyś jedyną opcją, jaką miałeś do wyboru, gdy szedłeś do restauracji lub kupowałeś coś w sklepie. Nowsze technologie, takie jak Apple Pay i aplikacje do szybkich transakcji, skłoniły niektóre firmy do całkowitego wykluczenia możliwości przyjmowania gotówki. Dla osób korzystających tylko z tradycyjnej formy płatności stanowi to duży problem.

Ustawodawcy z Florydy postanowili się nim zająć. Ustawa Senatu nr 106, zaproponowana na nadchodzącą sesję legislacyjną, jeśli wejdzie w życie, nałoży na większość przedsiębiorstw wymóg akceptowania płatności gotówkowych i zakaz pobierania opłat lub stawiania dodatkowych warunków przyjmowania gotówki.

Florydzcy prawodawcy uważają, że udając się do firmy, klient powinien mieć możliwość zapłaty w dowolnej formie. Chociaż operowanie gotówką może nie wiązać się z dużymi korzyściami dla firm, przynosi korzyści konsumentom, którzy chcą uniknąć opłat za karty kredytowe.

Proponowane prawo miałoby zastosowanie wyłącznie do sprzedaży dokonywanej osobiście, a zwolnienia obejmowałyby m.in. prawników, księgowych, agentów ubezpieczeniowych.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -