czwartek, 6 października, 2022
Strona głównaUSAConnecticutZakaz używania plastikowych torebek

Zakaz używania plastikowych torebek

1 lipca w Connecticut weszła w życie druga faza ustawy regulującej używanie jednorazowych torebek plastikowych. Dokładnie rok temu pierwszy jej etap spowodował, że sklepy zaczęły naliczać opłaty w wysokości 10 centów za każdą plastikową torebkę.

Już około 90% mieszkańców Connecticut przyzwyczaiło się do używania własnych torebek przy robieniu zakupów. Fot. Archiwum WEM

Od 1 lipca br. plastikowe reklamówki całkowicie zniknęły ze sklepów i zostały zastąpione papierowymi. Druga faza ustawy całkowicie zabrania używania jednorazowych plastikowych torebek w sklepach bądź innych punktach, takich jak na przykład restauracje.

Szacuje się, że od zeszłego roku w całym stanie wyeliminowano z użytku 500 milionów jednorazowych siatek, które wg władz często lądowały w rzekach, na drzewach bądź zaśmiecały ulice i parki. Ilość osób, które korzystają ze swoich własnych reklamówek, zwiększyła się też z 10% do 90% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Papierowe torby, które we wszystkich sklepach zastąpiły plastikowe, wciąż kosztować będą 10 centów, a pobrane opłaty, tak jak wcześniej, odprowadzane są przez biznesy do kasy stanu.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -