czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaZakaz lotów do 7 krajów Afryki

Zakaz lotów do 7 krajów Afryki

Wydajemy zakaz lotów do 7 krajów, które są rekomendowane przez Europejską Agencję ds. Kontroli Zakażeń. Na liście: Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużona kwarantannę do 14 dni.

Samolot po starcie z Lotniska Chopina w Warszawie, 22 sierpnia. Fot. Rafał Guz/PAP

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował, że w związku nowym wariantem wirusa omikrom wprowadzony zostaje w Polsce pakiet alertowy obostrzeń.

„Ma on dwa elementy. Pierwszy dotyczy uszczelnienia granic. Podążają za rekomendacjami Europejskiej Agencji ds. Kontroli Zakażeń ECDC) wydajemy zakaz lotów do 7 krajów, które są rekomendowane tj. Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe” – powiedział Niedzielski. Zaznaczył, że kraje zostały przez ECDC uznane za kraje szczególnego ryzyka.

„W przypadku tych krajów zostaje wprowadzony w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury zakaz lotów” – oświadczył szef MZ.

Wyjaśnił, że „osoby, które będą wracały z tych krajów – niezależnie jaką drogą – będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni”. „W tym przypadku, że nie ma możliwości zwolnienia z tej kwarantanny testem” – zaznaczył Niedzielski.

Magdalena Gronek, Iwona Żurek/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -