poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaDziałySportXV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne

XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” od lat jest organizatorem Letnich i Zimowych Światowych Igrzysk Polonijnych, które odbywają się co dwa lata na przemian: w latach parzystych zimowe, w latach nieparzystych letnie. Rok 2022 jest czasem rywalizacji w sportach zimowych.

Fot. SWP

Tegoroczne XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne odbędą się w dniach od 27 lutego do 3 marca 2022 roku w Wiśle. Wśród konkurencji przewidziano rywalizację w narciarstwie alpejskim – slalomie i slalomie gigancie, narciarstwie biegowym w stylu dowolnym i klasycznym, snowboardzie, wieloboju łyżwiarskim, nordic walking oraz turnieju rodzinnym, bowiem jak zwykle serdecznie zapraszamy na zawody całe rodziny. To dobra okazja do wypoczynku i integracji w gronie Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Oprócz rywalizacji sportowej program igrzysk oferuje szereg wydarzeń kulturalnych, spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami, olimpijczykami, wieczory tematyczne poświęcone Polonii.

Partnerem igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOL) zapewniający stosowny poziom merytoryczny zawodów oraz fundujący puchar fair play prezesa PKOL dla zawodnika wyróżniającego się postawą sportową względem konkurentów. Prawo udziału i startu w igrzyskach mają wszystkie osoby będące Polakami bądź mające polskie pochodzenie, stale mieszkające za granicą, bez względu na posiadane obywatelstwo, a także małżonkowie i dzieci.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -