sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAAmerykaWyższe opłaty za procedury imigracyjne w USA

Wyższe opłaty za procedury imigracyjne w USA

Urząd ds. Obywatelstwa i Imigracji Stanów Zjednoczonych (USCIS) opublikował na początku lutego nowy cennik opłat imigracyjnych, który przewiduje podwyżkę opłat za niektóre procedury.

Nowe opłaty związane z procedurami imigracyjnymi zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Fot. Freepik

Urząd, który finansuje 96% swojej działalności z opłat migracyjnych, zmaga się z rosnącym obciążeniem pracą oraz krytyką z powodu opóźnień. Przedstawiciele instytucji stwierdzili w oświadczeniu, że obecne opłaty są bardzo odległe od pokrycia całkowitych kosztów działalności, które obejmują rozwój programów humanitarnych, zatrudnienie nowego personelu i obowiązkowe podwyżki płac. Zapowiedziano, że wzrost opłat pozwoli na bardziej terminową realizację zadań.

Po raz pierwszy od ponad siedmiu lat USCIS aktualizuje opłaty, aby efektywniej zaspokajać potrzeby administracyjne oraz umożliwić podejmowanie bardziej terminowych decyzji wobec osób, którym służymy – stwierdziła dyrektor USCIS M. Jaddou.

Największe podwyżki opłat odnotowano w procedurach dotyczących pracowników zagranicznych, takich jak uzyskanie wizy H-1B, której koszt wzrósł z 10 do 215 dolarów. Opłata za prawo do stałego zamieszkania wyniesie po podwyżce 1,440 dolarów, a zezwolenie na pracę 520 dolarów. Opłata za wniosek o naturalizację wzrośnie do 760 dolarów.

USCIS w nowym cenniku dodał też kilka nowych zwolnień z opłat oraz zniżek dla określonych wnioskodawców, takich jak ofiary handlu ludźmi i przemocy domowej o niskich dochodach oraz członków amerykańskich sił zbrojnych. Dodatkowo wprowadzono zniżkę w wysokości 50 dolarów dla osób składających wnioski online oraz rozszerzono uprawnienia do obniżonych opłat za naturalizację dla wnioskodawców o niskich dochodach.

Nowe opłaty wejdą w życie 1 kwietnia 2024 roku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -