poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutŁatwiejszy recykling?

Łatwiejszy recykling?

Zamiast pojedynczo wrzucać do maszyny puszki i butelki zwrotne mieszkańcy Connecticut powinni mieć możliwość po prostu podrzucenia całego worka i odzyskania opłaty za wykup –mówi Shahil Kantesaria z West Hartford.

Być może już wkrótce zwracanie puszek i butelek w Connecticut będzie nieco mniej uciążliwe. Fot. Pexels

We współpracy z firmą Clynk z siedzibą w Maine Kantesaria zamierza to umożliwić, wprowadzając oparty na nowych technologiach system zwrotów. W jego ramach rozliczanie miałoby być szybsze i prostsze niż odwiedzanie maszyny w lokalnym supermarkecie lub jednego z coraz rzadszych centrów skupu w stanie.

Mamy nadzieję, że do końca pierwszego kwartału będziemy mieli do przetestowania co najmniej cztery lub pięć takich punktów – powiedziała Kantesaria. Gdzie te punkty miałyby funkcjonować? – Przyglądamy się kilku różnym miastom – stwierdziła.

System pozwoliłby ludziom pominąć rutynowe noszenie toreb ze zwrotami do sklepu, w którym je kupili. Zazwyczaj supermarkety lub inne duże sklepy spożywcze, takie jak Walmart, mają maszyny z przenośnikami taśmowymi; kupujący stoi z przodu i wrzuca pojedynczo puszki i butelki.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -