sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaWypadek autokaru z dziećmi w opolskiem

Wypadek autokaru z dziećmi w opolskiem

Według wstępnych ustaleń, przyczyną wypadku autokaru, który wiózł wycieczkę szkolną było zasłabnięcie kierowcy – powiedział PAP rzecznik prasowy KW Policji w Opolu. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca oraz pięcioro dzieci. Nie ma zagrożenia dla ich życia.

Miejsce wypadku na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Jełowa (pow. opolski), 23 czerwca. Przewożący 25 dzieci oraz czworo ich opiekunów autobus wpadł do rowu i przewrócił się. Do szpitala trafiło 5 osób. Pozostali pasażerowie zostali przewiezieni do pobliskiej szkoły, gdzie nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy medyczni i strażacy. Policja ustala przyczyny zdarzenia. Fot. Krzysztof Świderski/PAP

Do wypadku doszło w środę rano na drodze krajowej nr 45 z Opola do Kluczborka. W miejscowości Jełowa autokar wiozący szkolną wycieczkę z woj. wielkopolskiego, zjechał z jezdni na pobocze, a następnie przewrócił się.

Autokarem jechało 25 dzieci z trzema wychowawcami i kierowcą. W wyniku wypadku do szpitala przewieziono kierowcę oraz pięcioro dzieci. Jak poinformował rzecznik policji, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczniowie zostali przetransportowani do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Według rzecznika USK, stan zdrowia dzieci jest dobry i prawdopodobnie zostaną wypisane ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca pojazdu, u którego stwierdzono uraz głowy i przejdzie on niezbędne badania w USK Opole.

Pozostałe dzieci czekają na podstawienie autokaru zastępczego, który odwiezie je do domu. W miejscu wypadku przywrócono już normalny ruch. Szczegóły zdarzenia będzie wyjaśniała policja.

Marek Szczepanik/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -