niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaWojsko grodzi granicę z Białorusią

Wojsko grodzi granicę z Białorusią

Wojsko ułożyło ponad 100 km ogrodzenia na pasie granicznym z Białorusią i kontynuuje te działania – podkreślił w czwartek minister obrony Mariusz Błaszczak.

Granica państwa w pobliżu miejscowości Usnarz Górny k. Krynek, 18 sierpnia. W pasie granicznym pomiędzy Polską i Białorusią przebywa kilkudziesięciu uchodźców m.in. z Iraku. Grupa ok. 50 osób koczuje na tym terenie od niedzieli 15 sierpnia – nie są wpuszczani do Polski ani z powrotem na Białoruś. Fot. Artur Reszko/PAP

„Wojsko Polskie uszczelnia granice z Białorusią. Jestem w stałym kontakcie z dowódcami. Żołnierze ułożyli już ponad 100 km ogrodzenia na pasie granicznym. Rozpoczynają też układanie kolejnych 50 km” – napisał Błaszczak na Twitterze. Wpis opatrzył zdjęciami zasieków z drutu kolczastego.

O ułożeniu 100 km zasieków na granicy i planach przedłużenia ogrodzenia o kolejnych 50 km poinformował we wtorek wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

MSWiA poinformowało w środę, że poprzedniej doby Straż Graniczna odnotowała 138 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski. Udaremniono przekroczenie granicy 130 osobom, a 8 cudzoziemców zostało zatrzymanych. Do ochrony granicy polsko-białoruskiej skierowano dodatkowych funkcjonariuszy SG i tysiąc żołnierzy.

brw/par/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -