niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaMisja polskich strażaków w Grecji wydłużona wstępnie o dwa tygodnie

Misja polskich strażaków w Grecji wydłużona wstępnie o dwa tygodnie

Misja polskich strażaków zostaje wydłużona wstępnie o dwa tygodnie. Ostatecznie czas pobytu będzie zależny od sytuacji pożarowej w Grecji – poinformowała w czwartek Państwowa Straż Pożarna. Jak dodano, wkrótce zostanie dokonana wymiana polskich ratowników.

Logotyp Państwowej Straży Pożarnej na terenie jednostki ratowniczo–gaśniczej nr 3 w Krakowie. Fot. Łukasz Gągulski/PAP

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. Grupa 143 polskich strażaków wraz z 46 pojazdami wyruszyła do Grecji 7 sierpnia. Jej celem było wsparcie greckich służb.

W czwartek dowódca polskich strażaków w Grecji bryg. Michał Langner z KG PSP informował PAP, że polscy strażacy uratowali przed pożarem miasto Vilia Attica znajdujące się na zachód od Aten.

Za udział polskich strażaków w tej misji podziękował premierowi Morawieckiemu premier Grecji Kyriakos Micotakis. „Rozmawiałem z premierem Mateuszem Morawieckim i podziękowałem mu za nieprzerwaną pomoc Polski w gaszeniu pożarów” – napisał Micotakis, wyjaśniając, że polscy strażacy pozostaną w Grecji jeszcze przez dwa tygodnie.

„Polscy strażacy wykonują niezwykłą robotę w terenie i cieszymy się, że mamy ich u swojego boku” – dodał szef greckiego rządu. Na słowa premiera Grecji odpowiedział polski premier. „Nigdy nie zostawia się człowieka w potrzebie. Polscy strażacy będą walczyć (z pożarami w Grecji) tak długo, jak to będzie konieczne” – napisał w czwartek na Twitterze.

Natalia Kamińska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -