wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaPoloniaFlorydaWirtualna ceremonia zamiast balu

Wirtualna ceremonia zamiast balu

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami w tym roku obchodzi 49. rocznicę istnienia. Ze względu na pandemię i związane z nią restrykcje, a także przede wszystkim troskę o zdrowie potencjalnych uczestników, Instytut postanowił, że kolejna edycja odbywającego się co roku, od niemal 50 lat, Międzynarodowego Balu Polonaise w tym roku się nie odbędzie. Natomiast, aby podtrzymać tradycję, Instytut zaprasza na specjalną celebrację online.

Podczas godzinnego spotkania uczestnicy będą mogli zobaczyć wywiad z Lady Blanką Rosenstiel, założycielką i fundatorką Instytutu (w środku). Fot. Archiwum WEM

Wirtualna ceremonia odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia, o godz. 3:00 pm EST. Podczas tego godzinnego spotkania uczestnicy będą mogli zobaczyć wywiad z Panią Blanką Rosenstiel, założycielką i fundatorką Instytutu, a także przesłania od Pierwszej Damy RP, ambasadorów, konsulów i osób nagrodzonych wcześniej złotymi medalami, między innymi prof. Normana Daviesa, Stefanie Powers czy dr Marii Siemionow i od wielu innych znamienitych osobistości. W programie nie zabraknie też filmów przypominających bale sprzed lat, począwszy od tych, które miały miejsce w latach 80., po czasy współczesne.

Międzynarodowy Bal Polonaise jest wydarzeniem charytatywnym, z którego dochód przekazywany jest bezpośrednio na kulturalne i edukacyjne programy Instytutu. W program tegorocznego wirtualnego spotkania wpisana będzie też loteria fantowa. Za jedyne $100 można będzie wygrać rejs prywatnym jachtem w Miami (o wartości $2,200), dwa bilety LOT-u z USA do Warszawy (o wartości $2,000), noclegi w ekskluzywnym hotelu Eden Roc nad oceanem (wartość $900) oraz inne wartościowe nagrody: wspaniałe kosmetyki firmy Clientel, naturalne i organiczne produkty firmy Eufora do pielęgnacji włosów, elegancki rower firmy Vivelo, obrazy namalowane przez samą Panią Blankę, a także pyszne słodycze z Polski ufundowane przez Lowell Food International. Dzięki donacjom uczestników loterii Instytut będzie mógł kontynuować szczytną misję promocji kultury polskiej.

Więcej informacji o ceremonii można znaleźć na stronie www.ampolinstitute.org, natomiast więcej informacji o loterii, nagrodach oraz rejestracja na loterię tu: https://ampolinstitute.com/raffle-2021/

opr. JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -