piątek, 24 września, 2021
Strona głównaTurystykaWielki Kanion Arizona – miejsce, które musisz zobaczyć

Wielki Kanion Arizona – miejsce, które musisz zobaczyć

Wielki Kanion (Grand Canyon) jest łatwo rozpoznawalnym miejscem w stanie Arizona. Fot. materiały promocyjne

Ogromny, wspaniały i niezaprzeczalnie piękny – Wielki Kanion (Grand Canyon) jest łatwo rozpoznawalnym miejscem w stanie Arizona. To cud natury, który trzeba zobaczyć, by w niego uwierzyć. Rozciąga się na długości 277 mil, a jego skaliste ściany schodzą ponad milę w dno kanionu, gdzie dzika rzeka Kolorado obrała szybki kurs na południowy zachód. Aby dobrze poznać piękno kanionu, Biuro Turystyczne stanu Arizona proponuje, by udać się tam na 3-dniową wycieczkę. Polecany plan wyprawy przedstawia się następująco:

Dzień 1

Rano: Dzień możemy zacząć od filiżanki kawy w Angel Bicycles & Cafe w miejscu zwanym Mather Point. Następnie wypożyczamy rower i jedziemy 3.4 mili wzdłuż utwardzonych szlaków do panoramicznego punktu Yaki, gdzie można obserwować poranne promienie słońca przepięknie rozlewające się po krajobrazie kanionu.

Popołudnie: Z centrum dla zwiedzających wybieramy się na zachód płaskim i utwardzonym szlakiem Rim Trail. Oprócz niesamowitych widoków na szlaku znajdziemy również wiele atrakcji:

  • Muzeum Geologii Yavapai z jego edukacyjnymi eksponatami;
  • Centrum Verkamp, ​​w którym znajdują się historyczne eksponaty dotyczące lokalnej społeczności i pierwszych pionierów;
  • Hopi House, sklep z pamiątkami zbudowany na wzór pueblo w stylu Hopi.
  • Kolb Studio, prezentujące lokalne dzieła sztuki, fotografie, filmy i ciekawostki.

Wieczór: po zachodzie słońca udajemy się do Grand Hotel, który znajduje się 1 milę od południowego wejścia do Parku Narodowego Grand Canyon. Tu możemy zjeść posiłek w restauracji Canyon Star Steakhouse, a następnie zrelaksować się przy piwie i muzyce na żywo w znajdującym się obok salonie.

Dzień 2

Rano i popołudniu: Dzień rozpoczynamy od malowniczej jazdy wzdłuż Desert View Drive. Jest to 25-milowy odcinek w kierunku na wschód od Grand Canyon Village. Na trasie znajduje się wiele ciekawych punktów widokowych i atrakcji. Zobaczysz tu wzniesienia i wąwozy w Grandview Point, wspaniale zabarwiony Dolny Czerwony Kanion widoczny z Moran Point, pozostałości wioski Indian amerykańskich w Tusayan Ruin oraz ciekawy widok na obszar Big Bend rzeki Kolorado w Navajo Point. Podróż kończy się wspaniałymi widokami na kanion i rzekę Kolorado, widzianymi z tarasu widokowego przy wieży strażniczej Desert View Watchtower, zbudowanej w 1932 r. Na lunch można coś zjeść na świeżym powietrzu przy piknikowych stołach w Desert View Trading Post, serwującym Indiańskie Tacos, hot dogi i lody.

Wieczór: W drodze powrotnej można podziwiać wspaniałe widoki Wielkiego Kanionu w promieniach zachodzącego słońca.

Dzień 3

Rano i popołudnie: Być może najlepszym sposobem na poznanie surowego piękna Wielkiego Kanionu jest wędrówka w dół kanionu jednym z jego malowniczych szlaków. Dla rodzin z dziećmi polecany jest szlak Bright Angel, który obejmuje liczne punkty zwrotne, a także wodę i przydrożne toalety. Jeśli masz ze sobą małe dzieci, pierwszy zwrot jest idealnym miejscem do zawrócenia, a popularna 1.5 Resthosue idealnym punktem postoju dla początkujących wędrowców po kanionie. Ale bez względu na to, jak długa lub krótka będzie Twoja wędrówka, niesamowite widoki sprawiają, że podróż ta pozostanie w pamięci na zawsze.

Wieczór: Znajdź widokowe miejsce w popularnym Mather Point i podziwiaj ostatni zachód słońca, podczas którego kanion i niebo zdają się łączyć w malowniczym pokazie różu, fioletu, pomarańczy i czerwieni.

Więcej informacji jak podróżować po Arizonie i jej atrakcjach znajdziesz na stronie www.visitarizona.com/polish. Tam można również zamówić bezpłatny przewodnik turystyczny po stanie Arizona.

Promocja

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -