niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutWięcej mieszkańców Connecticut skorzysta z bonów żywnościowych

Więcej mieszkańców Connecticut skorzysta z bonów żywnościowych

Gubernator Connecticut Ned Lamont przekazał informację o podwyższeniu limitów dochodu kwalifikującego do programu SNAP. Dzięki temu skorzystać ze wsparcia w postaci bonów żywnościowych będzie mogło 8,959 dodatkowych osób, czyli 4,980 gospodarstw domowych.

Dzięki wyższym limitom dochodowym ok. 9 tys. nowych osób w Connecticut zakwalifikuje się do świadczenia SNAP. Fot. Archiwum WEM

Jak wynika z danych przekazanych przez biuro gubernatora, programem objętych jest 229,000 gospodarstw domowych, w tym 140,700 dzieci w stanie.

SNAP zapewnia tysiącom mieszkańców Connecticut miesięczny dodatek na zakup żywności. Program ma na celu walkę z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego. Aby móc się do niego zakwalifikować, miesięczny dochód brutto gospodarstwa domowego musi wynosić maksymalnie 200% federalnego poziomu ubóstwa – w porównaniu z poprzednim wymogiem 185%. Jak podają urzędnicy, to około 2,340 dolarów na osobę samodzielną i 5,000 dolarów na czteroosobowe gospodarstwo domowe.

Zmiana ta zapewnia nowe fundusze federalne dla rodzin z Connecticut w ramach pomocy związanej z dostarczaniem jedzenia. Rynek sklepów spożywczych i targi rolne działają w dzielnicach, które w przeciwnym razie mogłyby stać się pustyniami żywnościowymi – powiedział Lamont.

Więcej informacji na temat ubiegania się o świadczenia SNAP znaleźć można na stronie portal.ct.gov.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -