poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyPort lotniczy Newark z największą ilością odwołanych lotów

Port lotniczy Newark z największą ilością odwołanych lotów

Podróżni wybierający się w podróż z międzynarodowego lotniska Newark Liberty w New Jersey mogą mieć problem. Jak pokazują najnowsze dane, to właśnie tu najczęściej odwoływane są loty.

Lotnisko Newark znalazło się na czele niechlubnego rankingu portów z największą ilością odwołanych lotów. Fot. Domena publiczna

W badaniu przeprowadzonym w październiku 2023 roku przez internetowe centrum ubezpieczeń podróżnych InsureMyTrip ten popularny port lotniczy został uznany za lotnisko nr 1 pod względem liczby odwołanych lotów w USA.

„Najwyższy wskaźnik odwołań (3.78%) w pierwszej połowie 2023 roku miało Newark Liberty International” – zauważono w raporcie na temat opóźnionych i odwołanych odlotów. Słabe wyniki portu dla podróżnych nie są zaskoczeniem. We wrześniu J.D. Power uznało je za jedno z „najgorszych” megalotnisk w Ameryce Północnej.

Newark Liberty International nie jest jedynym lotniskiem z problemami na Wschodnim Wybrzeżu.

Badacze InsureMyTrip wskazali także nowojorskie porty LaGuardia i JFK jako odpowiednio drugie i trzecie lotnisko, w przypadku którego istnieje największe prawdopodobieństwo zakłócenia podróży.

Dobrze nie wypadają też międzynarodowe lotnisko Buffalo Niagara w Nowym Jorku, międzynarodowe lotnisko Norfolk w Wirginii i międzynarodowe lotnisko Boston Logan w Massachusetts. Wszystkie znalazły się na liście 10 lotnisk z najwyższym odsetkiem odwołań.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -