czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaDziałySportWicemistrz Europy zginął broniąc ojczyzny

Wicemistrz Europy zginął broniąc ojczyzny

Wskutek trwającej w Ukrainie wojny zginęło już wielu młodych ludzi, w tym utytułowanych sportowców. 22 kwietnia Ukraińskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu poinformowało o śmierci kolejnego z nich.

Iwan Bidniak był wicemistrzem Europy w strzelectwie sportowym. Zginął na wojnie z Rosją. Fot. Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy

Iwan Bidniak to wicemistrz Europy z 2013 r. w strzelectwie sportowym, miał na swoim koncie także udział w mistrzostwach świata oraz wywalczył kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 r. Mieszkał na zachodzie Europy, jednak gdy wybuchła wojna, wrócił do swojego rodzinnego Dniepropietrowska, aby walczyć z rosyjskim najeźdźcą. Wstąpił do ukraińskiej armii. Ukraińskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu poinformowało, że sportowiec zapłacił najwyższą cenę za wolność swojego państwa — zginął podczas jednego z ataków Rosjan.

W komunikacie opublikowanym przez ministerstwo można także przeczytać, że sportowiec prosił swych przyjaciół w Polsce o przysłanie mu amunicji. „Przesyłka dotarła do jednostki Iwana w dzień, gdy ten został zabity przez nieprzyjacielski pocisk w trakcie wykonywania obowiązków służbowych” — czytamy w komunikacie.

Iwan Bidniak zginął w wieku 36 lat. Pozostawił żonę i 6-letniego synka.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -