czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaUSAConnecticutWalmart bez jednorazowych toreb

Walmart bez jednorazowych toreb

Klienci Walmart muszą przyzwyczaić się do zmiany. Wszystkie sklepy sieci w Connecticut od środy 18 stycznia wycofały plastikowe i papierowe jednorazowe torby na zakupy. Jak poinformował rzecznik sprzedażowego giganta, celem akcji jest ograniczenie produkcji odpadów w stanie. Firma zachęca kupujących do korzystania z toreb lub pojemników wielokrotnego użytku.

Sieć Walmart wycofała z użytku nie tylko plastikowe torby jednorazowe, które zakazane są w całym stanie od 2021 roku, ale również i papierowe. Fot. Walmart, Inc.

Zmiana polityki sieci wyeliminowała zarówno jednorazowe torby papierowe, które były używane w niektórych miejscach w stanie, jak i plastikowe torby, choć przepisy mają być zgodne z lokalnym prawem. Jak stwierdziła Jane Ewing, wiceprezes Walmart Sustainability, wyeliminowanie toreb jednorazowego użytku w Connecticut jest częścią wysiłków Walmart na rzecz zmniejszenia ilości odpadów.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Walmart, ponad 1.2 miliarda plastikowych i papierowych toreb zostanie dyskontowanych w kilku stanach. Prawo stanowe zakazujące używania plastikowych jednorazówek zostało wprowadzone w Connecticut w lipcu 2021 roku, choć nie dotyczy ono toreb papierowych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -